Historia

Historia firmy sięga roku 1979, kiedy to powstał „Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Zabawkarstwa” założony przez Romualda Sakowicza w podwarszawskim Hipolitowie k./ Halinowa. Mając przez lata status jednostki innowacyjnej i dynamicznie się rozwijając, zakład produkował węże techniczne, ogrodnicze i zabawki. W 2008 roku firmę pod nazwą „Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne ROSA” przejęła wnuczka założyciela, Alicja Sakowicz-Soldatke. Z dniem 16 grudnia 2021 r. zostało dokonane przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą: ROSA PLAST Sp. z o.o.

Firma nieustannie rozwija się i doskonali, o czym świadczą nasze osiągnięcia:

2008 – 2016   Sześciokrotny wzrost wydajności procesu produkcji

2010 – 2015   Realizacja 6 projektów inwestycyjnych, przy współudziale finansowania z funduszy UE i krajowych

2012                Wdrożenie systemu ERP; budowa nowej hali produkcyjnej

2013                Przeniesie produkcji do nowego budynku

2014                Zmiana technologii recyklingu

2015                Rozbudowa parku maszynowego o dwie linie produkcyjne i poszerzenie asortymentu produktów o średnice 70-90 mm; remont i reorganizacja powierzchni magazynowych;  przeniesienie biura sprzedaży do nowego obiektu.

2016               Modernizacja dwóch linii produkcyjnych do produktów o małych średnicach.

2017               Wdrożenie systemu ISO 9001:2015

2018               Inwestycja w infrastrukturę logistyczną, w tym budowa placu manewrowego dla samochodów ciężarowych.  Zakup w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej do małych średnic, w tym filamentów do druku 3D. Rozwój technologii koekstruzji oraz dwubarwnego znakowania produktów przy współfinansowaniu funduszy UE.

2020              Inwestycja w rozwój infrastruktury do produkcji filamentów 3D.

2021              Wdrożenie systemu ISO 14001:2015. Modernizacja obiektu magazynowego i infrastruktury logistycznej.

2022              Inwestycja w rozwój infrastruktury do produkcji filamentów 3D.

Obecnie, dzięki nieustannym inwestycjom w technologię, możemy poszczycić się dużą elastycznością produkcji z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Specjalizujemy się w produkcji węży i profili wg parametrów dostarczanych przez Odbiorcę. Bazując na naszej wiedzy i blisko 40 letnim doświadczeniu w przetwórstwie tworzyw sztucznych, chętnie służymy naszym Klientom pomocą przy doborze parametrów produktu, tak aby był jak najlepiej dopasowany do ich potrzeb i planowanego zastosowania.

Dokładamy starań, aby nasza produkcja była jak najbardziej przyjazna środowisku naturalnemu. Dbamy o energooszczędność, odzysk i recykling w naszych procesach zgodnie z przyjętą polityką środowiskową.

 


Dbamy o środowisko naturalne!

Wywiązujemy się z obowiązku odzysku i recyklingu opakowań, dzięki czemu
minimalizujemy negatywny wpływ opakowań na środowisko naturalne.

ekocykl